KONST / Litografier / Färglitografi 14303159
nr 1430 3159
Nisse Zetterberg
(1910-1986), Sverige
Signerad, numrerad 319/325, "Blåsippor och mussla". Färglitografi, bildmått: 30x33cm, yttermått inklusive ram: 58x60cm
Nisse Zetterberg, född 1910 i Stockholm, död 1986, svensk målare.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
måndag 8 november 2021
kl 20:54:44
6/11 09:00:05
Nisse Zetterberg
Läs mer om Nisse Zetterberg